نکاتی در خصوص احراز هویت کاربران در سامانه‌ی شاهکار

دوشنبه 08 بهمن 1397

سامانه شاهکار (شبکه احراز هویت کاربران ایران) سامانه‌ای برای احراز هویت کاربران اینترنت در ایران است، که توسط سازمان تنظیم و مقررات ارتباطات رادیویی تولید گردیده است. زین پس، کلیه اپراتورها و سامانه‌های خدمات الکترونیک در ایران موظف به اعمال این رویه در سیستم‌های خود شده‌اند.

سیستم ثبت احوال و سیستم شاهکار که اکنون در اختیار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، این امکان را فراهم کرده تا مشخصات کامل هر مشترک در سیستم CRM شرکت مخابرات ثبت شود. لذا مشترکینی که اطلاعات شناسنامه‌ای آن‌ها در سامانه مخابرات کامل نیست و احراز هویت آنها تایید نشده است، در خريد ترافيک و تمديد سرويس دچار مشکل می‌شوند.

جهت تکمیل اطلاعات، مشترکینی که نام کاربری و رمز عبور سامانه‌ی مخابرات خود را دارند می توانند از لینک زیر مشخصات فردی خود را بروز رسانی نمایند.

http://adsl.tci.ir/panel/profile

مشترکین اینترنت مخابرات در استانهای مازندران و کرمانشاه که تحت پوشش فایبرنت هستند و اطلاعات ورود به سامانه مخابرات را ندارند، فرم زیر را تکمیل کرده تا پشتیبان فایبرنت عملیات بروزرسانی مشخصات فردی آن‌ها را انجام دهد.

https://fibernet.ir/shahkar

لطفا اگر با مشکلی روبرو شدید، از بخش پشتیبانی به ما پیام دهید. همچنین شماره‌های ۰۹۱۲۰۵۳۹۱۳۷ و ۰۱۱۳۲۲۹۱۱۹۱ نیز در ساعات اداری آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.